pühapäev, 23. oktoober 2016

Lihtsalt emotsioonist..... heegeldatud vaip.

Täna pidi Nobiina toas toimuma tore vaiba heegeldamise töötuba, aga kuna juhendaja pidas huvitunute hulka liialt väheseks siis jäi koosheegeledamine kahjuks ära. Tahtsin isegi minna ja saada mõned nipid, et mitte ise nullist nuputama hakata.
Aga mõned päevad tagasi kui selgus, et töötuba ära jääb, siis tirisin kapi otsast ühe õnnetult tolmu koguva ja üksiku valge trikoopaela kera alla . Ja no suured tänud Eenakene, sina ju poetasid selle mulle koos heegelnõelaga kui Tikatiiritsa päranduse, et äkki mul läheb vaja ja nii, et oligi võimalus kaunil õhtupoolikul kohe alustada. Aga oh häda..... see kerakene sai otsa ja laos lumivalget enam ei olnud, siis seadsin sammud Türi Vaipa. Ja ega sealgi lumivalget ei olnud. Tuli teha otsus ja valikusse tuli selline sinakashall denimi hõnguline trikoopael. See sobis kuidagi tunde ja jämeduse poolest.

Ja ega mustristki  ei osanud midagi arvata. Tean vaid, et vaip peab parasjagu tihke ja ilus olema. Ei meeldi mulle vaibas see laualina ananassimuster ning pitsilisus jms. Peab olema ikka tummine. Kuigi järgmine küsimus on hooldus, et sünniks ka pesta ja kuivaks ära.

Aga selline ta sai. Läbimõõt 85 cm ja kaalu 1,6 kg. Heegelnõel nr 10, valmisaeg: kaks õhtukest koos väikese harutamisega.

Aga mustrist veel niipalju, et alguse sain kätte kui panin google otsingusse "heegeldatud vaiba muster".  Ja ega väga palju ahvatlevaid tulemusi ei tulnud, aga väheke malli võtsin siit : http://soppingq.blogspot.com.ee/search/label/DIY

Aga ega ma kade tüdruk ei ole ja kellel huvi, siis mul enda tarbeks sikerdatud muster on siin:

Kuna see mu oma tarbeks kritseldatud, siis palun suhtuda leebelt ja mõtlevalt kui hakkate järgi tegema. Aga panen väikese jutuabi ka:1.       Magic ring koos 9 kinnissilmusega
2.       Igasse eelmise rea kinnissilmusesse tee kaks  posti
3.       Igasse eelmise rea silmusesse tee jälle kaks posti
4.       Igasse kuuendasse silmusesse tee kaks kinnissilmust
5.       Üks kinnissilmus, kaks silmust vahele , seitse posti ühte silmusesse, kaks silmust vahele, kinnissilmus ….. jne. Kui hakkad rida lõpetama, siis jälgi, et kas pead äkki mõnel korral jätma rohkem silmuseid vahele, et saaksid reaga korrektselt lõpetatud.
6.       Liigu kinnisilmustega kaarekese tippu, 9 õhksilmus, kaks kinnissilmust kaarekese tipus jne…
7.       Igasse eelmise rea silmusesse üks kinnissilmus
8.       Iga õhukaare kohal  ühte silmusesse tee kaks posti
9.       Kaks posti üksikuna, kaks posti ühte silmusesse, kolm posti üksikuna, kaks posti ühte silmusesse jne …
10.   Igasse silmusesse üks post
11.   Üks kinnissilmus, kaks silmust vahele , seitse posti ühte silmusesse, kaks silmust vahele, kinnissilmus ….. jne. Kui hakkad rida lõpetama, siis jälgi, et kas pead äkki mõnel korral jätma rohkem silmuseid vahele, et saaksid reaga korrektselt lõpetatud.
12.   Liigu kinnisilmustega kaarekese tippu, 6 õhksilmus, kaks kinnissilmust kaarekese tipus jne…
13.   Igasse silmusesse üks kinnissilmus
14.   Igasse silmusesse üks post
15.   Üle ühe kaare tee ühte silmusesse kaks posti, aga jälgi , et lokkima või kiskuma ei hakkaks ja vastavat sellel korrigeerid kasvatust
16.   Üle ühe kaare tee ühte silmusesse kaks posti, aga jälgi , et lokkima või kiskuma ei hakkaks ja vastavat sellel korrigeerid kasvatust ning kasvatused oled eelmist rida jälgides teise koha peal
17.   Üks kinnissilmus, kaks silmust vahele , seitse posti ühte silmusesse, kaks silmust vahele, kinnissilmus ….. jne. Kui hakkad rida lõpetama, siis jälgi, et kas pead äkki mõnel korral jätma rohkem silmuseid vahele, et saaksid reaga korrektselt lõpetatud.

NB: 

Alati kui rida on alustatud, laota vaip korraks tasapinnale ja vaata, ega ei hakka lokkima või ei kisu, siis on veel võimalus veel ülesse harutada ja teha korrigeeriv otsus.

Homme sean sammud jälle Türi Vaipa :D. 

Ja kindlasti proovin ära ka Oteksi vaibamaterjali. Vahe on selles, et Türi vaiba materjal on nö lõigatud variant ja võib esineda ebaühtlusi ja sõlmesid ning peab väga hoolikalt valima , aga Oteksil on kootud variant. Kindlasti annan oma heegeldamise emotsioonidest teada, et kas odaval ja kallimal materjalil ka vahet on !?


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar