teisipäev, 13. märts 2018

Väike kokkuvõte 2018 töötubadest - vol1

Pean tõdema, et 2018 aasta töötubade hooaeg on alanud väga inspireerivalt ja tempokalt.
Selle postitusega tahangi tänada kõiki juhendajaid ja teha pika pai kõigile tublidele osalejatele.

Selle aasta hooaja avasime köögi redisaini töötoaga.

Avatöötoas käisid Coloratumi tüdrukud ja tutvustasid läbi erinevate tehnikate ja võimaluste Autentico kriidivärve ja tooteid.

Kuna mul endal puuduvad erinevate kriidivärvidega piisavad kogemused, siis püüan olla võimalikult erapooletu erinevate firmamärkide kriidivärvide osas.
Kriidivärvide maailm, nagu ma aru saan, on väga küllane ja  Eestiski on see suund saanud vägagi populaarseks. Hetkel peaks meie turul olema üle kümne erineva firma, kes pakuvad kriidi- ja lubivärve.

Läbi Nobiina toa on saanud tutvustust Annie värvid ja nüüd siis ka Autentico kriidivärvid.

Kuna plaanin ka ise hakata parendama oma kodu köögimööblit ning minu tulevane väike kodune käsitööpesa peab saama värskenduskuuri läbinud mööbli.... ning Nobiina töötoaski on mitu mööblieset kus värve katsetada. Siis luban, et kui olen ise mitut erinevat proovinud, annan kindlasti oma "tunnetest" teada.

Igal juhul on see ääretult põnev ja võimalusterohke maailm.

Oma brändieelistuse teeb igaüks loomulikult ise. Selles töötoas sai tunda mängulist ja loomingulist lusti, mida kõike saab erinevalt värve kasitledes saavutada.

Vabariigi aastapäeva eel tegime Nobiina töötoas jaapanihõngulisi Kazashi lilleõisi. Oli väga mõnus ja õdus neljapäeva õhtu koos toredate naistega.

Mulle endale väga meeldib nende imeliste õite valmimise tööprotsess. Samuti tulemus. Pooldan ja praktiseerin selle töö juures paela küünlal sulatamist ja samuti niidi ja nõelaga tööd. Kuumaliimi kasutan vaid õie tooteks vormistamisel.
Kevadeootuses kutsusin taas külla Marge, kellega koos on nii mediteerivalt mõnus ja hea paitada villa ning valmisidki kevadeootust täis villahaldjad.

Olin ise sel laupäeval hõivatud teenindustööga, aga tundsin kuidas meisterajate toast õhkus vaid õrna sosinat ja ingellikku süvenemist ja pühendumust oma haldjakestesse.

Eks ka villahaldjaid või ingleid, kuidas keegi neid kutsuda tahab, saab teha eri suuruseid ja eriilmelisi, ehtida neid kristallidega või muuta neid tiivulisteks. Kuid kõige aluseks on tehnika ning haldjake tuleb juba tegija oma soovi, hinge  ja näoga.


Hetkel toimunutest viimane töötuba oli "Vana raamatu uus elu".

Plaan oli teha raamatupärg ja vana tassi sisse roosikuhil.

Perfektselt läbisime ja saime hakkama raamatupärjaga. Kuid kahjuks roositassid jäid kodus lõpetada ning nendest pildimaterjali ei ole. Ehk röövis pärgade ilunõue liialt aega ja energiat, kuid nad olid tõesti seda väärt. On ju kaunid ;) !?

Ja seda kõike materjalidest, mis muidu kuulub "viimsele teekonnale". Ka lille-, tassi- ja kaunistusmaterjali hangin teise ringi poodidest.

Suured tänud raamatuhaldjale Türi Raamatukogust. Samuti osalejatele, kes võtsid vaevaks tulla kaugemalt ja lähemalt.

Ega nende töötubadega pole veel kõik.

Ees ootavad:

15 märts - Sisustuskorvide heegeldamine - juhendab Eda
17 märts - Maagilise plastiku töötuba - juhendab Lisanne
23-24 märts - Tulbipäevad Türil - meisterdame tekstiilist lilli 
31 märts - Paberlillede töötuba - juhendab Keiu
7 aprill - Karbi töötuba - juhendab Marili
14 aprill - Helmestest punutud käeehe - juhendab Kristi

Piilu töötubasid julgelt Nobiina toa FB lehelt.

Võimalik, et tuleb veelgi kevadisi töötubasid ;)´´!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar